Az állást hirdető intézmény

Intézmény neve Piarista Rend Magyar Tartománya
Intézmény címe Pest megye - Budapest 05. ker. , Piarista köz 1.
E-mail cím allashirdetes@piarista.hu

Munkavégzés helye Pest megye - Vác , Attila utca 2.
Feladat típusa Szociális, egészségügy - pszichológus
Illetmények juttatások megegyezés szerint
Elvárt képzettség Egyetem (MSc, MA)
Leírás A Kilátó Központ (a vonatkozó 1290/2016. (VI. 13.) Kormányhatározatban szereplő nevén váci Munkaerő-piaci Elhelyezkedést Segítő Speciális Fejlesztő Központ) állami kezdeményezésre, a piarista rend felelősségvállalásával létrejövő, önálló, szolgáltatásait tekintve egyedülálló intézmény – egy többfunkciós fejlesztést biztosító, pályaorientációs központként és munkaképesség-vizsgáló állomásként, illetve tudományos kutató- és módszertanfejlesztő műhelyként egyaránt működő, mentorszolgáltatást nyújtó és mentorképző központ (továbbiakban: Kilátó Központ).
Célunk egy olyan komplex, személyre szabott szolgáltató, kutató-fejlesztő, koordinációs központ és közösségi tér létrehozása, amely kiemelt figyelmet igénylő 14-30 éves, elsődlegesen sajátos nevelési igényű tanulók, fiatalok életpályatervezését-és építését támogatja a fiatalok teljes emberi kibontakozásának, végzettség megszerzésének és/vagy az elsődleges vagy másodlagos munkaerőpiacon történő elhelyezkedésének céljából.
A Kilátó Központ szoros szakmai együttműködést végez a Gödön működő Piarista Szakközépiskola, Szakgimnázium és Kollégiummal.

Pszichológus tevékenység-leírás
1. Tevékenységek:
- pszichológiai vizsgálatok az állapotmegismerés, pályadiagnosztika során;
- egyéni és csoportos pályakonzultáció, pályatanácsadás;
- közreműködés a kliens egyéni cselekvési tervének elkészítésében;
- mentorálás, esetmenedzsment;
- konzultáció a fiatal gondozóival, szülőkkel, pedagógusaival, munkáltatóval,
- a Gödi Szakképző Intézmény iskolapszichológusi feladatainak ellátása az orientációs- a szakképzési- és az érettségire felkészítő évfolyamokon.
2. Elvárások:
- pszichológia MA és tanácsadó szakpszichológus (ajánlott a Munka- és pályatanácsadás specializáció), vagy óvoda- és iskolapszichológus vagy pedagógiai szakpszichológus szakképesítéssel;
- pszichodiagnosztikában szerzett, minimum 1-3 év tapasztalat;
- pályatanácsadásban szerzett, minimum 1-3 év tapasztalat;
- jártasság valamely SNI, fogyatékossági területen (legalább 1 év tapasztalat elemi vagy foglalkozási rehabilitációban, szakértői bizottságban, SNI tanulókat oktató intézményben, megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató intézményben, munkáltatónál).

3. A munkakör betöltéséhez szükséges ismeretek, kompetenciák:
- pályaorientációs, munkaerőpiaci alapismeretek;
- sajátos nevelési igénnyel, fogyatékossággal kapcsolatos sérülés-specifikus alapismeretek;
- fogyatékos személyek emberi jogaival, esélyegyenlőségével kapcsolatos alapismeretek;
- a hozzáférhetőséggel, akadálymentesítéssel kapcsolatos alapismeretek;
- motiváció az önfejlesztésre és folyamatos tudásbővítésre;
- jó kapcsolatteremtési és kommunikációs, együttműködési készség;
- tolerancia, magas szintű empátia;
- tanácsadói képességek;
- jó problémamegoldó készség;
- adminisztrációs felületek szakszerű használata, IKT kompetenciák;
- jó szervezési és koordinációs készségek;
- önállóság;
- team munka.
Jelentkezési határidő 2019.01.07.
Hirdetés letöltése PDF-ben